Projekt z regionálneho operačného programu ROP

Začiatok školského roku 2013/2014 sa v Špeciálnej základnej škole niesol v slávnostnom duchu.

Žiaci sa po prázdninách vrátili do „vynovenej školy“, ktorá už na pohľad lahodila oku a bola tesne pred ukončením rekonštrukcie.

Rekonštrukcia školy bola realizovaná z projektu ROP NFP č. Z 2211012046901. Stavba bola zahájená 3.5.2012 odovzdaním staveniska dodávateľovi Expresstav spol. s.r.o. Rim. Sobota.
Výberové konanie na túto stavbu robil Krajský školský úrad – zriaďovateľ školy. Cieľom projektu bola odvlhčenie a injektáž suterénu pavilónu A - hlavnej budovy, ktorá je zapísaná v zozname kultúrnych pamiatok SR č. KP Ss 3414, Museli sme preto pri rekonštrukcii akceptovať vyjadrenia a doporučenia pamiatkového úradu. Ďalej sa realizovala oprava a modernizácia hygienických zariadení, oprava fasád na všetkých troch budovách podľa rozhodnutia pamiatkového úradu.

Súčasťou tohto projektu bola modernizácia výchovno-vzdelávacieho procesu, z týchto prostriedkov sme kompletne vybavili dve počítačové učebne modernou technikou a zariadením pre žiakov špeciálnej a praktickej školy.

Výpočtovú techniku, servery, diskové polia, multimediálne a iné zariadenia v počítačových učebniach realizovala spoločnosť GAMO a.s., Banská Bystrica.

Stavebný projekt stavby vypracovala projekčná firma APROVING s.r.o. Rim. Sobota.
Stavebný dozor počas rekonštrukcie stavby bol pán Dušan Vaľo.
Celková cena rekonštrukcia bola vo výške 327 222 €.

Aj keď počas projektu sa vyskytli problémy vo financovaní, ale vďaka zriaďovateľovi , Ministerstva vnútra SR a všetkých ľudí dobrej vôle sa nám podarilo projekt úspešne ukončiť dňa 27.9.2013, kedy bola stavba odovzdaná.
Poďakovanie patrí firme EXPRESSTAV spol. s. r. o. , ktorá mala pochopenie pri problémoch vo financovaní ako aj za zhotovenie diela.

Poďakovanie patrí aj všetkým pedagogickým, nepedagogickým zamestnancom, rodičom a žiakom, ktorí mali veľké pochopenie a trpezlivosť pri rekonštrukcii školy, pretože rekonštrukcia prebiehala počas výchovno-vyučovacieho procesu a nebolo to vždy ľahké. Škola žila hrmotom, buchotom , ale všetci sme to pretrpeli, lebo sme chceli , aby škola bola opäť pekná a slúžila našim žiakom a nám všetkým.

Budova je v strede mesta a táto vynovená kultúrna pamiatka prispela k obnove nášho mesta , v ktorom žijeme a pracujeme.

PaedDr. Helena Husárová
Riaditeľka školy